Przędza z recyklingu

Działania zrównoważone to takie, które zmniejszają do minimum wpływ na środowisko naturalne. Zgodnie z filozofią Cradle to Cradle®, wszyscy oddziałujemy na środowisko, w którym żyjemy. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wpływ, jaki wywieramy był korzystny zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń.

Recycled Yarn.jpg


Od samego początku uznaliśmy, że do osiągnięcia celów Cradle to Cradle® niezbędne jest włączenie do współpracy naszych kluczowych partnerów.

Obecnie, ponad 50%4)  naszych płytek dywanowych produkowanych jest z przędzy ECONYL®. ECONYL® to przędza produkowana w 100% z odzyskanego nylonu, w tym z odpadów przędzy, pochodzących z zakładu Desso Refinity®. Udało się nam tego dokonać dzięki bliskiej współpracy z naszym dostawcą przędzy - firmą Aquafil.

W ramach stałej troski o pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi firma Desso dołączyła do powołanego przez firmy ECNC Group, Aquafil i Star Sock projektu Healthy Seas, którego celem jest oczyszczanie wód morskich i oceanicznych.

Jak wynika z raportu opracowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Rolnictwa (FAO) oraz Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP), w wodach oceanów spoczywa około 640 tys. ton porzuconych sieci rybackich. Desso uczestniczy w inicjatywie Healthy Seas, aby pomóc w odzyskiwaniu porzuconych sieci rybackich, przekształcając je za pomocą systemu regeneracji ECONYL w wysokiej jakości przędzę i wykładziny dywanowe Desso.

Zgodnie z filozofią Cradle to Cradle®, wszyscy oddziałujemy na środowisko, w którym żyjemy. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wpływ, jaki wywieramy był korzystny zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń.Recykling nie jest dla nas celem samym w sobie. Użycie materiałów określonych w sposób pozytywy5), które są bezpieczne dla ludzi determinuje każde nasze działanie.

4)   50% dotyczy wielkości sprzedaży w 2012 r. produktów z kolekcji płytek dywanowych obiektowych, do produkcji których wykorzystuje się przędzę ECONYL®. Całkowita zawartość % materiału z odzysku różni się w zależności od produktu i koloru. Informacje o tym, czy wykładzina w danym kolorze zawiera przędzę ECONYL® oraz w jakim stosunku, można znaleźć na stronie desso-businesscarpets.com
 
5)  Określony w sposób pozytywny = wszystkie składniki oceniono jako "zielone" (optymalne) lub "żółte" (znośne) według kryteriów oceny Cradle to Cradle®. Zgodnie z opisem w Programie Certyfikacyjnym Cradle to Cradle®, wersja 2.1.1, przygotowanym przez MBDC, wrzesień 2008, aktualizacja: styczeń 2011.

 

  • Poleć tę stronę
  • twitter
  • linkedin
  • facebook
  • email